Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

PROGRAM POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA UMIEM PŁYWAĆ 2021

PROGRAM POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA

„UMIEM PŁYWAĆ”

 

Gmina Miasto Boguszów-Gorce kolejny raz przystąpiła do udziału w projekcie „UMIEM PŁYWAĆ”, realizowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów, w ramach dotacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W okresie od 06 maja do 24 czerwca 2021 r. 60 uczniów z klas II i III ze szkół podstawowych z naszej gminy weźmie udział w bezpłatnych zajęciach nauki pływania na basenie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływackich, jak też możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej. Uczestnictwo  w programie wpłynie także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Ćwiczenia w wodzie i pływanie to również jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy. Niewątpliwe korzyści płynące z udziału dzieci w projekcie to także zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sabina Piekarska 30-03-2021 14:59:19
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Sabina Piekarska 30-03-2021
Ostatnia aktualizacja: Sabina Piekarska 06-05-2021 08:23:36