Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

UMIEM PŁYWAĆ 2022

PROGRAM POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA

„UMIEM PŁYWAĆ”

 

Gmina Miasto Boguszów-Gorce kolejny raz przystąpiła do udziału w projekcie „UMIEM PŁYWAĆ”, realizowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów, w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W okresie od kwietnia do czerwca 2022 r. 90 uczniów z klas I - III ze szkół podstawowych z naszej gminy weźmie udział w bezpłatnych zajęciach nauki pływania na basenie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływackich, jak też możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej. Uczestnictwo  w programie wpłynie także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Ćwiczenia w wodzie i pływanie to również jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy. Niewątpliwe korzyści płynące z udziału dzieci w projekcie to także zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sabina Piekarska 14-04-2022 13:45:48
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Sabina Piekarska 14-04-2022
Ostatnia aktualizacja: Sabina Piekarska 14-04-2022 13:45:48