Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

PROGRAM "SZKOLNY KLUB SPORTOWY" EDYCJA 2022

Gmina Miasto Boguszów-Gorce po raz kolejny podpisała umowę z Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu na realizację w podległych szkołach podstawowych programu pn. „Szkolny Klub Sportowy”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Program skierowany jest do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną i ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej, w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi jej formami, np. treningami w klubie sportowym.

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu w dwóch edycjach, wiosennej i jesiennej,  58 jednostek zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika, w 60 -minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15 - osobowych.

W programie udział bierze 7 grup ze wszystkich trzech szkół podstawowych z terenu gminy.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sabina Piekarska 07-06-2022 10:42:45
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Sabina Piekarska 07-06-2022
Ostatnia aktualizacja: Sabina Piekarska 07-06-2022 10:45:34