Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

PROGRAM "GIMNASTYKA DLA ZDROWIA"

Gmina Miasto Boguszów-Gorce w 2022 roku przystąpiła do programu „GIMNASTYKA DLA ZDROWIA” współfinansowanego ze środków Województwa Dolnośląskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej. Program poprzez realizację dodatkowych zajęć rekreacyjno-sportowych ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń korekcyjnych i kompensacyjnych ma zachęcać dzieci do regularnej aktywności fizycznej, jak również kształtować podstawowe nawyki ruchowe związane z prawidłową postawą ciała.

Zadania korekcyjno-kompensacyjne są bardzo ważną wartością dodaną programu ze względu m.in. na brak obligatoryjnych i powszechnych zajęć gimnastyki korekcyjnej w szkołach podstawowych.

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu w dwóch edycjach, wiosennej i jesiennej,  40 jednostek zajęć sportowych pozalekcyjnych z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w 60 - minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 12 - osobowych.

W roku 2022 do programu została zakwalifikowana jedna grupa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z Boguszowa-Gorc.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sabina Piekarska 07-06-2022 10:53:42
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Sabina Piekarska 07-06-2022
Ostatnia aktualizacja: Sabina Piekarska 07-06-2022 10:54:51